BJW "BIG JAPAN 25TH ANNIVERSARY ~ STARDUST SUPERSTARS", 16.03.2020 (Samurai! TV)
Yokohama Bunka Gymnasium0. Akira Hyodo, Takuho Kato & Orca Uto vs. Hideyoshi Kamitani, Takuya Nomura & Kosuke Sato
1.
Big Japan 25th Anniversary Memorial ~ Opening Match: Yuichi Taniguchi vs. Kishin Kawabata
2.
Big Japan 25th Anniversary Memorial ~ Special Six Man Tag Match: Great Kojika, Brahman Shu & Brahman Kei vs. TAJIRI, Kazuhiko Matsuzaki & Hiroyuki Kondo with Katsumasa Inoue
3. Yuya Aoki, Kazuki Hashimoto, Tatsuhiko Yoshino & Kota Sekifuda vs. Onryo, Shinobu, Tsutomu Oosugi & Banana Senga
4. KAMIKAZE, Ryota Hama & Yasufumi Nakanoue vs. Yuji Okabayashi, Ryuichi Kawakami & Kazumi Kikuta
5.
Scramble Baunkhouse 4 Way Death Match: Takashi Sasaki
& Yuki Ishikawa vs. Kankuro Hoshino & Masato Inaba vs. Yuko Miyamoto & Isami Kodaka
vs. Masaya Takahashi & Drew Parker
6.
Mitsuhiro Matsunaga Produce - Scorpion & Cactus Death Match: Minoru Fujita & Josh Crane vs. Toshiyuki Sakuda & Takumi Tsukamoto
7.
BJW World Strong Heavyweight Title: Daichi Hashimoto (c) vs. Daisuke Sekimoto
8.
BJW Death Match Heavyweight Title, 316 Fluorescent Lighttubes Death Match: Abdullah Kobayashi (c) vs. Ryuji Ito
DDT "JUDGEMENT 2020 ~ DDT 23RD ANNIVERSARY", 20.03.2020 (Samurai! TV)
Tokyo Korakuen Hall1.
Hideki Okaya Debut Match: Shunma Katsumata & Hideki Okaya vs. Naomi Yoshimura & Keigo Nakamura
2. CIMA
, Soma Takao, Mad Paulie & El Lindaman
vs. Shinya Aoki, MAO, Mike Bailey & Makoto Oishi
3.
Busineß Alliance vs. Eruption!: Tetsuya Endo, T-Hawk
& Nobuhiro Shimatani vs. Kazusada Higuchi, Yukio Sakaguchi & Saki Akai
4.
Iron Man Heavy Metal Title, Battle Royal: Toru Owashi (c) vs. Danshoku Dino vs. Masahiro Takanashi vs. Antonio Honda vs. Kazuki Hirata vs. Mizuki Watase vs. Yukio Naya vs. Hiroshi Yamato
5. Naomichi Marufuji
, HARASHIMA & Yuki Ueno vs. Akito, Yuki Iino & Royce Chambers
6.
DDT Universal Title: Chris Brookes (c) vs. Daisuke Sasaki
7.
KO-D Openweight Title: Masato Tanaka
(c) vs. Konosuke Takeshita
Michinoku Pro "HACHIMENROPPI", 21.03.2020
Yahaba Town Citizen General Gymnasium1.
Ayumu Gunji Return Match: Ayumu Gunji vs. Rasse
2.
Michinoku Mei Shobu Kazoeuta: Yappe Man #1 & Yappe Man #2 vs. Brahman Shu & Brahman Kei
3.
Legend vs. New Wave: The Great Sasuke, Jinsei Shinzaki & Dick Togo vs. Rui Hyugaji, Taira Ogasawara & Tatsuya Hanami
4.
Michinoku Pro 27th Anniversary "Michinoku vs. Opponent" 3 Big Singles Matches Michinoku vs. Big Japan: Yasutaka Oosera vs. Daisuke Sekimoto
5.
Michinoku Pro 27th Anniversary "Michinoku vs. Opponent" 3 Big Singles Matches Michinoku vs. Dragon Gate: Taro Nohashi vs. Masaaki Mochizuki
6.
Michinoku Pro 27th Anniversary "Michinoku vs. Opponent" 3 Big Singles Matches Michinoku vs. JUST TAP OUT - MUSASHI Debut 10th Anniversary: MUSASHI vs. TAKA Michinoku
Michinoku Pro "HACHIMENROPPI", 22.03.2020
Sendai Hills Hotel Michinoku Hall1.
Ayumu Gunji Return Match: Ayumu Gunji vs. Taira Ogasawara
2.
Kikuchi Michinoku First Appearance!: Brahman Shu & Brahman Kei vs. Tsuyoshi Kikuchi & Nougyou Boy Raito
3.
New Wave Battle! Michinoku vs. 2A: Yasutaka Oosera vs. Tatsuya Hanami
4.
All WWE Experienced People! Michinoku vs. KAIENTAI: The Great Sasuke & Jinsei Shinzaki Yappe Dick Togo & TAKA Michinoku
5.
New Michinoku the Best - 2/3 Falls Match: Rui Hyugaji, MUSASHI & Taro Nohashi vs. Yappe Man #1, Yappe Man #2 & Rasse
AJPW "DREAM POWER SERIES 2020", 23.03.2020 (GAORA TV/AJPW.tv)
Tokyo Korakuen Hall1.
5th Asunaro Cup: Atsuki Aoyagi vs. Dan Tamura
2.
5th Asunaro Cup: Hokuto Omori vs. Rising HAYATO
3. Shuji Ishikawa, Yusuke Okada & Hikaru Sato vs. Black Menso~re, Francesco Akira & Tsugataka Sato
4. Jun Akiyama, Takao Omori & Osamu Nishimura vs. Yoshitatsu, TAJIRI & Jinsei Shinzaki
5.
The Road to 2020 Champion Carnival: Zeus, Yuma Aoyagi & KAI vs. Ryouji Sai, Ayato Yoshida
& Gianni Valletta
6.
All Asia Tag Team Title: Jake Lee & Koji Iwamoto (c) vs. Isami Kodaka
& Yuko Miyamoto
7.
AJPW World Jr. Heavyweight Title: Susumu Yokosuka
(c) vs. Izanagi
8.
Triple Crown: Kento Miyahara (c) vs. Suwama
2AW "GRAND SLAM in KORAKUEN Hall", 25.03.2020
Tokyo Korakuen Hall
1.
Trainee Koriyama Match: Daiki Wakamatsu vs. Trainee Koriyama
2. Ricky Fuji, Shiori Asahi & Shinichiro Wakita vs. Dinosaur Takuma, Rina Shingaki & Latrell Upton
3. Minoru Fujita & Kyu Mogami vs. Hiroshi Yamato & Taylor Adams
4. Kotaro Yoshino, Tatsuya Hanami & Naka Shuma vs. Toru Sugiura
, Tomoya Hirata
& Takahiro Katori
5.
Kengo Mashimo Return Match: Kengo Mashimo & Kunio Toshima vs. Taishi Takizawa & Ayumu Honda
6.
2AW Tag Team Title: Ayato Yoshida & Tank Nagai (c) vs. Kaji Tomato & CHANGO
7.
2AW Openweight Title: Shu Asakawa (c) vs. Yuji Okabayashi
FREEDOMS "THE GEKOKUJO 2020", 31.03.2020 (Samurai! TV)
Tokyo Korakuen Hall-
FREEDOMS vs. 2AW Group Competition: GENTARO, Chikara & Takahiro Katori vs. Tatsuya Hanami
, X
& X
-
UWA World Jr. Heavyweight Title: Yuya Susumu (c) vs. Shuichiro Katsumura
-
Daisuke Masaoka Return Match - Death Match: Daisuke Masaoka vs. Violento Jack
-
King of FREEDOM World Title, Death Match: Toru Sugiura (c) vs. Takumi Tsukamoto
Source : Purolove